Всеукраїнська акція «Нагодуй птахів взимку»
15.12.2020
З Новим 2021 роком!
31.12.2020
Показати всі

Операція “Новорічна ялинка”

З метою попередження самовільних рубок, безконтрольного перевезення та реалізації ялинок у період підготовки до нового 2021 року на Ужгородщині розпочалась операція “Новорічна ялинка”. Створено мобільні групи із працівників Державної екологічної інспекції у Закарпатській області, державної лісової охорони ДП «Ужгородський лісгосп» та  правоохоронних органів, які під час проведення перевірок виявляють порушників як в лісі, так і на ринках та автошляхах.

Згідно статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення на осіб, які незаконно зрубали ялинку накладається штраф: на фізичних осіб – в розмірі від 510 до 1020 грн., на посадових осіб від 2550 до 5100.

За реалізацію незаконно зрубаних новорічних ялинок встановлені великі штрафні і карні санкції у відповідності до статті 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного або рослинного світу – тягне за собою накладення штрафу від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 грн – 1700 грн), а ті самі дії вчинені в межах природно-заповідного фонду – штраф від 100 до 215 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 грн – 3655 грн).

Одночасно повідомляємо, що за кожне самовільно зрізане дерево нараховується шкода, заподіяна лісу незаконним вирубуванням та пошкодженням дерев, розмір якої залежить від діаметра пня зрізаного дерева. Звертаємо увагу на те, що за незаконне вирубування або пошкодження до ступеня   припинення росту хвойних дерев віком до 41 року в грудні  –  січні розмір шкоди обчислюється за таксою, збільшеною у 3 рази.

Сума збитків, яку доведеться відшкодовувати за кожну неелегантно зрубану новорічну ялинку, залежатиме від діаметру дерева у корі біля шийки кореня: до 10 см. – 498,45 грн., від 10,1 до 14 см. – 878,22 грн., від 14,1 до 18см – 2254,92 грн., від – 18,1 до 22 см. – 4628,52 грн.

Тобто, спроба вкрасти з лісу навіть одну невеличку ялинку обійдеться «зеленому браконьєру» щонайменше в тисячу гривень, що значно дорожче, ніж купити «легальне» новорічне дерево.

Купуючи ялинку, варто пам’ятати, що кожне дерево обов’язково повинно бути промарковане спеціальним уніфікованим засобом: самоклейною етикеткою зі штрих-кодом або ж пластмасовою биркою-стяжкою. На кожній з них розміщується унікальний номер та відповідний йому штрих-код. Ці дані заносяться до Системи електронного обліку деревини, яка містить інформацію про постачальника. Кожен бажаючий прямо на ялинковому базарі може перевірити походження деревця. Для цього на сайті https://open.ukrforest.com/ або ж у мобільному додатку для Android «yalynka.info» потрібно ввести номер із уніфікованого засобу, який прикріплений до ялинки. У випадку, якщо в електронному обліку інформація за введеним номером відсутня, це може свідчити про сумнівне походження ялинки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.