7 дерев на кожного закарпатця посадили лісівники у 2017 році

Нові штрафи за браконьєрство: на яких тварин і на скільки зросли
25.07.2017
Очільник закарпатських лісів взяв участь у засіданні щодо реформування лісомисливської галузі
27.07.2017
Показати всі

7 дерев на кожного закарпатця посадили лісівники у 2017 році

На плечах лісівників лежить безліч завдань. І перше з них – це лісовідновлення. Обсяги посадок лісових культур встановлюються лісовими господарствами Закарпаття згідно з проектами лісових культур.

Начальник Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства Валерій Мурга зазначає, що напрямок лісовідновлення один з пріоритетних, оскільки лісові масиви зазнають втрат через буреломи, хвороби, лісових шкідників і несприятливих кліматичних умов. А розумний підхід до справи й активна життєва позиція, якої дотримуються лісівники краю, дозволяють вирішувати поставлені завдання і лісівники, до прикладу за 2017 рік висадили понад 10 мільйонів штук сіянців, що складає 7 дерев на кожного жителя Закарпатської області. А з них створення лісових культур проводиться на 38-40% площі лісовідновлення.

Незалежно від способу відновлення лісу, лісівники дотримуються вимог мінімізації розриву в часі між заготівлею материнського насадження та створення нового деревостану.

Для забезпечення необхідною кількістю садивного матеріалу в області функціонують 45 постійних розсадників загальною площею 42 га, а також ряд тимчасових розсадників. З кожним роком лісівники збільшують кількість розсадників для вирощування садивного матеріалу.

Якщо вдаватися в деталі, то до прикладу, на території Свалявського лісгоспу розміщені 12 лісових розсадників, 6 із яких постійні, а 6 тимчасові. З 2008 року на базі держлісгоспу функціонує Дусинське шкільне лісництво, учні якого регулярно беруть участь у лісовідновленні району та допомагають своїм старшим колегам. А на Брустурянському підприємстві розташовано 7 розсадників загальною площею 4,6 га. На площі лісових розсадників висівають і вирощують такі деревні породи, як дуб звичайний, бук лісовий, ялина звичайна, ялиця біла, клен-явір, ясен звичайний, модрина європейська, сосна кедрова європейська. 75% саджанців припадає на ялину європейську. Також на підприємстві виділено 6,3 га постійних лісонасіннєвих ділянок та 32 плюсових дерева. Це в свою чергу дає змогу виростити посадковий матеріал з якісними спадковими властивостями й отримати висопродуктивні насадження. Потім всі сіянці та саджанці потрапляють на своє місце під сонцем, а це лісові ділянки, заліснені після зрубів. Щороку в розсадниках підприємства вирощується 1,2 мільйони штук стандартного садивного матеріалу. Нові лісові розсадники цього року створені на території Тячівського, Міжгірського та Верхньогірського лісгоспів.

Лісовими господарниками регулярно вивчається і використовується передовий досвід в напрямку лісовідновлення, розробляються методики, проводиться обмін інформацією з іншими структурами, залученими в лісових сферах не тільки на території Закарпатського краю, але і за його межами. Лісовідновлення має забезпечувати не тільки відновлення лісових насаджень, збереження біологічного різноманіття лісів, але і збереження корисних функцій лісів.

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

 

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *