Ера інформаційних технологій: відстежити законність новорічної ялинки з Закарпаття можна онлайн

Ужгородський лісгосп очолив рейтинг сумлінних платників податків
28.11.2016
Ялинки коштуватимуть від 70 гривень (ВІДЕО)
01.12.2016
Показати всі

Ера інформаційних технологій: відстежити законність новорічної ялинки з Закарпаття можна онлайн

Щорічно лісгоспи Закарпаття здійснюють реалізацію новорічних ялинок для населення та соціальних закладів.
 
kyy%cc%86Як розповідає директор Ужгородського лісгоспу Василь Кий «Заготівля новорічних ялинок здійснюється під час розчищення просік, смуг відведення ліній електропередачі. Крім цього, новорічні ялинки заготовлюються від вершинної частини зрубаних дерев при розробці діючих лісосік. Така вирубка дозволяє не завдавати шкоди природі. Але в Ужгородському лісгоспі, святкові красуні зрізаються тільки з спеціальних плантацій. Збиток природі наноситься тільки в тому випадку, якщо новорічні ялини заготовлюються браконьєрським способом. В околицях міст і населених пунктів такі рубки можуть завдати лісу істотної шкоди і порушити процес його природного відновлення. З таким явищем в передноворічний період працівники лісової охорони стикаються щороку. Щодо охорони, то наразі штаби з працівників лісової охорони вже посилено охор
оняють свою територію – завжди знаходяться ті, хто не хоче купувати. Особливо на ділянках шпількових лісових культур, що прилягають до населенних пунктів. У цій благородній справі допомагають собаки, які чують слід браконьєрів за кілька кілометрів і відеореєстратори, які фіксують недобросовісних лісових гостей».
Лісничий Анталовецького лісництва Василь Синичка: «Ужгородський лісгосп вирощує спеціальні плантації новорічних ялинок аби в подальшому забезпечити бажаючих отримати на свято зелену ялинку. Кожного року да

synychka

ні ділянки ми доповнюємо аби задовільнити потреби населення. Також виділяємо ялинки для садочків, соціальних закладів і представників духовенства».
Загалом у лісгоспах Закарпаття вже відібрали і позначили дерева, які будуть виставлені на продаж. Всього до Нового року та Різдва Христового заготовлено 35 465 тисяч ялинок, з них – 32 545 смерек і 2920 ялиць. У 2015 році було заготовлено 43 665 тисяч ялинок.
 
Середній вік новорічних дерев: маленькі – 6-7 років, великі – 10-15 років. Вартість однієї ялинки коштуватиме від 1 метра – 80-100 гривень. Відпуск новорічних ялинок буде здійснюватися з обов’язковим маркуванням самоклейними етикетками зі штрих-кодом. Інформацію про походження новорічної ялинки, де вона вирощена і чи легально заготовлена, кожен бажаючий може отримати за штрих-кодом на офіційному сайті Державного підприємства «Лісогосподарський Інноваційно-Аналітичний Центр» у розділі «Перевірка ялинки» або «yalynka.info»
 
Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.