Христина Юшкевич розповіла про комплексне реформування лісового господарства України

Дендрарій парку «Березинка» зустрів юних лісівників Ужгородщини
10.05.2017
“Ліси для суспільства, ліси без бар’єрів” (ВІДЕО)
12.05.2017
Показати всі

Христина Юшкевич розповіла про комплексне реформування лісового господарства України

Як я вже писала, 28 квітня отримала завдання на випробувальний термін. Напрацьовані нормативно-правові акти, які необхідні для виконання завдань, ще проходять погодження в різних міністерствах та відомствах. Їх прийняття дозволить запровадити облік деревини для всіх постійних лісокористувачів, прозорі правила продажу деревини, вирішити питання фінансування лісгоспів південних та східних областей. Деякі з них вже готові для розгляду на Уряді.

Зокрема, готова і презентація Стратегії реформування лісового господарства України.

Щодо інших завдань.

Залишилося підключити до системи електронного обліку деревини лише 7 державних лісгоспів Держлісагентства. Наразі триває процес забезпечення їх технічними засобами для ЕОД. Таким чином, у сфері Держлісагентства всі 297 лісгоспів, які здійснюють заготівлю і реалізацію деревини, будуть забезпечені необхідними пристроями та програмним забезпеченням.

Необхідні кроки для запровадження моніторингу вирубок зроблені. На сайті http://dklg.kmu.gov.ua/forest/control/uk/publish/article… можна ознайомитися з переліком лісорубних квитків. Кожен громадянин України може у будь-який момент перевірити законність здійснення рубки.

Робоча група працює над тим, щоб ми могли провести повноцінний облік лісів, оновити лісовий кадастр та мати актуальну інформацію для ведення геопорталу. Науковці з харківського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації займаються його розробкою. Східний комітет німецької економіки зможе виділити певні кошти на ці заходи. Працюємо паралельно з іншими міжнародними організаціями для забезпечення фінансування цих робіт.

Ще одне завдання – реструктуризація держпідприємств. Потребує широкого обговорення і має значні часові рамки. Робоча група працює над цим питанням. Головною метою має бути боротьба з корупцією, ефективне управління фінансовими ресурсами, скорочення держслужбовців шляхом реорганізації облуправлінь, відокремлення контрольної функції державної лісової охорони від господарської діяльності. Паралельно з цим, щоб виправити дисбаланс у фінансуванні лісгоспів потрібно створити державний Фонд лісового господарства.

У презентації все прописано. Це моє бачення, буду вдячна всім, хто долучиться до обговорення пропозицій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.