ТБ “Тиса”. “Шовкова косиця”. Освячення Хресної дороги в Анталовецькому лісництві
11.10.2014
Тема Дня. Освячення Хреста в Ужгородському лісництві.
08.11.2014
Показати всі

Хто ліс любить — той його не губить

Хто ліс любить — той його не губить

Хто ліс любить — той його не губить

— Мов молоді дубочки, підростають нам на зміну юні охоронці лісу, — говорить директор ДП «Ужгородський лісгосп» Іван Васильович Костів. — Це наші перші помічники, які люблять природу і дбають про її вічну красу.

І НЕ ВИПАДКОВО мовить він ці слова, бо понад сімнадцять років тому саме з його ініціативи створили одне з перших у краї шкільних лісництв. Як згодом зізнався, це був поклик душі, бо добре пам’ятав юнацькі роки, коли на рідній Тернопільщині їх, дітлахів, запросили допомогти у збиранні жолудів до Гермаківського лісництва Чортківського держлісгоспу. Саме тоді й зародилася в нього мрія стати лісівником. Іван Костів зрозумів, що майбутню професію слід обирати зі шкільних років.

Нині Кам’яницьке шкільне лісництво загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів вважається найкращим на Закарпатті. Приміром, лише цьогоріч школярі посадили понад 400 кущів і дерев різних порід… Навесні завдяки молоді в лісгоспі заклали Шевченківську алею. Щороку учні беруть участь в акції «Майбутнє лісу в твоїх руках», систематично влаштовують екологічні суботники, очищають навколишні ліси, гірські річки та потічки від сміття.

Налагодили співпрацю із молодими природоохоронцями Словаччини, Угорщини, Німеччини… Нещодавно закарпатці побували в гостях в останніх. Вражень надзвичайно багато. А досвід, перейнятий од закордонних партнерів, тільки стимулюватиме до ще результативнішої діяльності.

Нині в Кам’яницькому шкільному лісництві — понад 40 учнів. Це здебільшого юнаки та дівчата 9-11 класів, які мріють стати лісівниками. Серед найактивніших — Ангеліна Угрин, Владислав Іськович, Кароліна Кичка, Володимир Манцулич, Вікторія Стегура… Більше десяти вчорашніх активістів шкільного лісництва за направленням лісгоспу навчаються у вищих навчальних закладах та коледжах України.

Звісно, за добрі справи молоді лісівники мають і чимало відзнак. Одержали понад 25 грамот і подяк за перемоги в різних конкурсах. Наприклад, останні десять років під час проведення Закарпатським обласним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді обласних етапів Усеукраїнського зльоту шкільних лісництв Кам’яницьке утримує перше місце. Високий рівень майстерності в лісовій галузі цьогоріч показали і на республіканському етапі зльоту, що відбувся у Луцьку.

На фото автора: члени Кам’яницького шкільного лісництва.

Автор: Євген МЕНЬОР,Закарпатська область.

Джерело: silskivisti.kiev.ua, 31.10.2014

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.