Іван Костів зібрав разом лісівників, поетів і прозаїків (Новини Закарпаття)

Освячення хреста у селі Глибоке (ТБ Тиса. Телепрограма “Шовкова косиця”)
01.12.2014
У Шевченківській алеї, висадженій письменниками на Ужгородщині, планують проводити шевченківські читання
06.12.2014
Показати всі

Іван Костів зібрав разом лісівників, поетів і прозаїків (Новини Закарпаття)

1417690713_0_k__52753539866370

Шевченківська алея в Нижньому Солотвині трохи підросла. І майже стовідсотково прийнялася, що буває дуже рідко. 
Саме тут, в Ужгородському лісгоспі, навесні письменники разом із лісівникам посадили туї та ялинки, сосну, гінкго і бук червонолистий. Це рідні для таких грунтів дерева, тож їм полюбилося ця галявина, на якій завжди багато світла. Проте якщо туї витягнулися верх, то ялинки ростуть повільно, але дуже вперто. Аж не віриться, що цим деревам потрібні десятки років, щоб випростатися на повен зріст. За цей час це місце, вважає директор лісгоспу Іван Костів, має стати багатолюдним. Тут будуть відзначати значні події, сюди приходитимуть юні лісівники.
А ще Іван Васильович відзначив, що деревцята так дружно виросли через те, що саджали їх з великим ентузіазмом щирі люди. А ще, мабуть, через те, що вони вирощені в розсадниках, доглянуті і сильні. Алея має зацікавити не тільки жителів довколишніх сіл, ужгородців та гостей міста, але й туристів. Тим більше, що поруч – кілька санаторіїв. Надалі, сказав голова закарпатської організації Національної спілки письменників України Василь Густі, тут проводитимуть шевченківські читання. Адже слово Кобзаря має звучати не тільки на площах і в шкільних аудиторіях, а і в природному контексті. Виникла також цікава думка – провести тут, біля справжнього лісового багаття, читання на фе

стивалі «Карпатська ватра» наступного року. А от біля самої алеї з’явився й інформаційний стенд, який засвідчив народження алеї навесні цього року.
Отож, Надія Панчук, Галина Малик, Юрій Шип, Володимир Товтин, Сергій Федака, а також очільник закарпатських краєзнавців Михайло Делеган згадували рік, який минув, не тільки в трудах, а і в тривогах за долю нашої країни. Лісівники пригостили своїх гостей бограчем, запашним лісовим чаєм та бринзою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.