КОБЗАРЕВА АЛЕЯ ПРИЙМАТИМЕ “КАРПАТСЬКУ ВАТРУ”. ГАЗЕТА “ГОЛОС УКРАЇНИ” №240 (5990) ВІД 12 ГРУДНЯ 2014 РОКУ

“Шовкова косиця” від 20.12.2014 року. Виготовлення новорічно-різдвяних композицій
23.12.2014
Часопис “Військові ліси” Випуск VIII/жовтень-листопад-грудень 2014
09.01.2015
Показати всі

КОБЗАРЕВА АЛЕЯ ПРИЙМАТИМЕ “КАРПАТСЬКУ ВАТРУ”. ГАЗЕТА “ГОЛОС УКРАЇНИ” №240 (5990) ВІД 12 ГРУДНЯ 2014 РОКУ

Ще перед першим снігом закарпатські письменники по-господарські турботливо причепурили ШЕВЧЕНКІВСЬКУ АЛЕЮ, яку за ініціативи директора ДП “Ужліс” Івана Костіва й голови облорганізації Національної спілки письменників України поета Василя Густі висадили разом зі словацькими літераторами з нагоди 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря.

IMG_1192

Нагадаємо, що маленькі туї, ялівці, гінкго дволопатеве й нові карпатські смереки закарпатські й словацькі письменники разом з представниками влади, Генконсулом Словаччини в Ужгороді Янкою Бур’яновою та місцевими лісівниками висаджували у квітні, коли добре прогрілися гірські схили. Тоді ж тут з’явилася й пам’ятна табличка: “Хай росте Шевченківська алея на радість закарпатцям, гостям краю як знак нашої спільної шани і пам’яті безсмертного Кобзаря”.

Необхідний догляд за молодими деревцями напередодні зими проведено на совість, – задоволений роботою майстрів слова авторитетний керівник “Ужлісу”, який, до речі, є ще й поціновувачем мистецтва загалом і красного письменства  зокрема. – Молодняк огородили захисними кілками, де не прижилися саджанці – досадили нові, а кволі – підживили, обрізали сухостій.

На згадку про той письменники сфотографувалися біля пам’ятної дошки (на знімку). А Василь Густі поділився планами щодо Шевченківської алеї на майбутнє. Зокрема, йдеться про проведення у курортному селі Нижнє Солотвино міжнародного літературного фестивалю “Карпатська ватра”, на який запросять письменників з країн Карпатського регіону – Словаччини, Угорщини, Румунії та Польщі, які творять українською, та про проведення тут інших виїзних письменницьких урочистостей та свят. Бо ж у цю дивовижну місцину під Ужгородом на відпочинок з’їжджаються люди з багатьох областей України й з-за кордону.

Василь НИТКА.

Закарпатська область

Фото Олексія Попова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.