Лідери Закарпаття взялися за сапки в ім’я збереження Карпат

У Великій Доброні садили ліс і майбутні новорічні ялинки (ФОТО, ВІДЕО)
07.04.2017
РЕПОРТАЖ: Високопосадовці всіх рангів посадили сосну й на Закарпатті
10.04.2017
Показати всі

Лідери Закарпаття взялися за сапки в ім’я збереження Карпат

На кордоні зі Словаччиною зібралися представники влади, силових структур та четвертої влади разом, взявши у руки сапки й саджанці. Справа не в тому, що вони вирішили долучитись до глобальної висадки лісу в рамках акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» та привернути увагу до доброї справи лісівників в ім’я збереження екологічного балансу та Карпат.

Серед присутніх, зокрема, голова Закарпатської обласної адміністрації Геннадій Москаль, голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс, начальник Закарпатського ОУЛМГ Валерій Мурга, директор ДП «Ужгородський лісгосп» Василь Кий, начальник департаменту агропромислового розвитку Юрій Лесьо, начальник департаменту екології та природних ресурсів Сергій Рішко та інші представники виконавчої влади.

Спочатку керівники завітали в Ужгородське лісове господарство на екскурсію, де познайомилися з еколого-просвітницьким центром лісового господарства, з роботою Кам’яницького шкільного лісництва та дізналися детальніше про мінерали й деревину на прикладі експонатів, які представлені на огляд громадськості.

Після завершення оглядової екскурсії всі учасники акції перемістилися на посадкову ділянку й внесли свій вклад в озеленення нашого краю. Перед початком посадки директор Ужгородського лісгоспу Василь Кий розповів про роботу лісівників, про щоденну копітку працю, лісовідновлення, догляд за лісом, роботу у напрямку розвитку туризму й провів інструктаж, як садити дерева аби вони найліпше прижилися.

У кварталі 19 вид.1 Кам’яницького лісництва на площі майже 2 гектари на ділянці під кутом 30 градусів вони посадили ялицю білу, модрину, дугласію, дуб червоний та сосну кримську.

Кожному з представників влади вручили по сапці, рукавицям і вони виконати свій обов’язок з охорони навколишнього середовища і посадити дерева. Всі високопосадовці трималися розкуто й дружньо. Це стосується і тих, хто бере участь в подібного роду акції вперше.

– Кажуть, що за життя потрібно обов’язково посадити хоча б одне дерево. Але хочу від себе додати, що важливо не тільки те, скільки ти посадив дерев своїми руками, головне – привчати до цього наших дітей, – сказав Геннадій Геннадійович, – Сьогодні ми разом з учнем шкільного лісництва посадили дерева, важко попрацювавши. А лісівники це роблять кожен день. Дерева виростуть і, надіюся, мої онуки і правнуки будуть милуватися цим деревом. Передадуть цю любов своїм дітям і послідовникам, – додав голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль.

– Ліси та природа Закарпаття – це Божий дарунок для нас на Землі живущих. І це, без жодного перебільшення, диво. Це родючий ґрунт, хороший приріст дерев, живописні краєвиди і ріки й джерела, що дзюркотять та наповнюють життєдайною силою. Чудо, яке ми спостерігаємо щодня. І воно вимагає нашого захисту, – відзначив начальник Закарпатського ОУЛМГ Валерій Мурга.

– Обожнюю природу і з радістю долучилася до акції, яку організували лісівники. Надзвичайно приємно, що понеділок почався саме з цього заходу. Ми зробили Божу справу. Так лісівників критикують, але не завжди це правильно. На ділянці були рубки, але до бензопили, нею пройшовся вітровал, який вщент поламав дерева, тому критика людей у зеленій формі тут зайва. Про те, що тут був бурелом свідчать величезні викорчувані корні. Природа мстить людині за недобросовісне ставлення, лісівники ж навпаки її зберігають і відновлюють,відмітила начальник департаменту  освіти і наук Ганна Сопкова.

Організаторі приготували для учасників акції подяки та подарунки – саджанці туї, які можна посадити у себе в дворі, тим самим зробивши добру справу для екології та здоров’я.

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.