Лісівники та депутати облагородили територію Невицького замку

Представники громади та влади фіксують, що лісовозів на дорогах Ужгородщини стало менше
22.07.2016
Засідання колегії управління Закарпатського ОУЛМГ
08.08.2016
Показати всі

Лісівники та депутати облагородили територію Невицького замку

У підніжжя історичної пам’ятки національного значення – Невицького замку, провели благоустрій.

Днями працівники Ужгородського лісового господарства депутати та активісти Кам’яницької сільської ради взяли участь в благоустрої території Невицького замку.

Так «взялися» за лопати та граблі директор Василь Кий, головний лісничий Валентин Геккер, провідний інженер ЛГ Віталій Ковальчук, лісничий Кам’яницького лісництва Олександр Турянчич, голова села Марія Ковалю-Мазюта, депутати та активісти сільської ради та директор Кам’яницької ЗОШ Михайло Мазюта.

«Ми вирішили облагородити саме територію навколо історичної спадщини Ужгородщини та прибрати там, де ходять багато туристів і маленьких гостей славного куточку, сам замок для нас – це оскільки це наша гордість і треба берегти те що нам лишилося від минулих поколінь», – зазначила сільський голова Марія Ковалю-Мазюта.

Було зроблено багато роботи по прибиранню території замку від побутового сміття та очищення території від порубочних рештків.

Довідково:

Знаходиться це історична будівля поблизу села Кам’яниця на Ужгородщині. Проїжджаючи по трасі Ужгород – Львів неможливо не побачити праворуч над вершинами дерев високу вежу. Перша письмова згадка про Невицький замок датований XIV століттям, хоча згадується і 1248 рік, коли цей, тоді ще дерев’яний, форпост належав Про Омодею, який повстав проти короля Угорщини Карла-Роберта Анжуйського. У 1321 королівські війська захопили останній оплот повстанців, Невицький замок. У 1328 році замок дістався родині Другетів, які його перебудували, звівши кам’яну фортецю у формі неправильного еліпса з внутрішнім двором із залишками колодязя, де збиралася дощова вода. У 1644 році замок був частково зруйнований військами Дьєрдя Ракоці II. І лише в 1923 році чеська влада віддала руїну туристичному клубу, який мав намір відроджувати замок. Реставраційні роботи проводилися і в 1970 році. Наразі Невицький замок в с. Кам’яниця Ужгородського району хочуть перетворити в історико-культурний заповідник.

DSC_1 DSC_2 DSC_3 DSC_4 DSC_5 DSC_6 DSC_7 DSC_8 DSC_9 DSC_10 DSC_11 DSC_12 DSC_13 DSC_14 DSC_15 DSC_16

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.