Лісівники та правоохоронні органи спільно радилися з приводу охорони лісу

Увага! Проведення аукціону!
18.02.2020
Охороняється Законом!
25.02.2020
Показати всі

Лісівники та правоохоронні органи спільно радилися з приводу охорони лісу

Сьогодні 19.02.2020 року в адмінбудівлі ДП «Ужгородське лісове господарство» відбулася спільна нарада лісової охорони ДП «Ужгородське ЛГ» та працівників Ужгородського РВП Ужгородського ВП ГУНП України в Закарпатській області з метою виконання доручення Прем’єр-міністра України від 21.01.2020 року щодо боротьби з незаконними рубками, попередження та розкрадання лісопродукції та інших порушень лісового законодавства.

Під час наради обговорено питання спільної роботи працівників поліції та лісової охорони в складі рейдової бригади. Як зазначив головний лісничий ДП «Ужгородське ЛГ» Валентин Геккер спільні рейди з правоохоронними органами підвищать ефективність у боротьбі з незаконними рубками та розкраданням лісопродукції, так як в окремих випадках при лісопорушеннях лісова охорона не має повноважень у затриманні лісопорушників  поза межами лісового фонду, а якщо в складі рейдової бригади буде представник правоохоронних органів – це забезпечить повноцінне розслідування лісопорушень.

Провідний інженер по охороні лісу ДП «Ужгородське ЛГ» Віталій Ковальчук розповів про випадки, коли лісова охорона була безсила у протистоянні з лісопорушниками, оскільки не вистачало повноважень лісовій охороні. Натомість у практиці лісової охорони Ужгородського лісгоспу мала місце спільна робота з правоохоронними органами у затриманні лісопорушників, яка дала позитивний результат у селі Барвінок Ужгородського району у 2019 році. Результат даної спільної роботи позитивний – затримання лісопорушників та притягнення їх до відповідальності. Такий позитивний результат спільно з працівниками Ужгородського РВП Ужгородського ВП ГУНП України в Закарпатській області також мав місце і у лісовому фонді Анталовецького та Великодобронського лісництв.

Представник Ужгородського РВП Ужгородського ВП ДОПСП Віталій Горват запропонував проведення спільних рейдів поліції та лісової охорони та зазначив, що дійсно така співпраця дасть позитивний результат у розгляді справ порушень лісового законодавства, оскільки поєднавши зусилля та компетентність обох сторін буде потужним механізмом у протистоянні лісопорушникам.

Також спільно обговорили проблемні місця лісового фонду на які потрібно звернути  особливу увагу під час проведення рейдів по охороні лісу і вирішили в ближчий час сформувати спільну рейдову бригаду та провести рейд у зазначених місцях для попередження та недопущення там порушень лісового законодавства.

Головний лісничий Валентин Геккер наголосив також про те, що під час рейдів необхідно проводити бесіди з місцевими жителями та відвідувачами лісу на предмет дотримання вимог лісового законодавства і про адміністративну та кримінальну відповідальність за його порушення.

Адмінстрація лісгоспу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.