Лісівники та учні лісництва Ужгородщини працюють у посиленому режимі

Юні ужгородці створили подарунки на свята з ялинок!
19.12.2016
Христина Юшкевич обговорила питання співпраці у лісовому господарстві з Послом Австрійської Республіки Герміне Поппеллер
10.01.2017
Показати всі

Лісівники та учні лісництва Ужгородщини працюють у посиленому режимі

Мороз – 19, і лісівники працюють у посиленому режимі, адже тепличних умов немає в лісі у диких тварин і птахів. Окрім того, страждають вони не від холоду, а від відсутності корму. Саме в зимовий період лісовим жителям потрібна допомога людини.
 
Даною роботою займаються лісівники Ужгородського лісгоспу та члени Кам’яницького шкільного лісництва, які цієї зими вирішили взяти участь у підгодівлі тварин і птахів, і зимовим морозним днем січня вiдправитися у ліс.
 
Провідний інженер Ужгородського лісгоспу Віталій Ковальчук розповів багато цікавого про зимових звички тварин і птахів. Особливо дітям сподобалися розповіді про козуль. Адже козуль, хоча досить не часто, але можна зустріти в лісах Ужгородщини.
 
Козулі – невибагливі травоїдні тварини. З весни по осінь з їжею у них немає практично ніяких проблем. Кардинально ситуація змінюється взимку. Листя немає, ягід немає, дрібні чагарники вкриті снігом. Козулі – одні з тих тварин, для яких взимку наступають важкі часи.
 
В Ужгородському лісгоспі, завдяки зусиллям і активній роботі лісівників, зимова підгодівля диких тварин, в тому числі і козуль, здійснюється регулярно. Споруджено високі навіси з годівницями з двосхилим дахом, розкладена сіль-лізунец.
 
Для інших тварин лісівники розвісили заздалегідь приготовані кормові віники на різну висоту, щоб тварини різного віку змогли їх дістати. Було також розкладено сіно.
 
До місць годування підходять також олені, кабани і зайці. Для кабанів корм висипається на землю, а олені їдять з годівниць. Після їжі тварини лягають на відпочинок.
 
Взимку козулі дуже слабкі. А ось лисиці, вовки і бродячі собаки дуже активні. Мляві козулі часто стають їх жертвами. Вовків і бродячих собак у лісі буває дуже багато і, неодноразово бували випадки, коли взимку зграя бездомних псів задирала козулю. Різке скорочення чисельності козуль за зиму – не такий вже і дивовижний факт. Допомогти в цій ситуації можуть лісівники, єгері та члени шкільних лісництв.
 
Адже тваринний світ є одним з основних компонентів лісового середовища – важливою складовою частиною природних багатств Закарпаття.
 
Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.