Біля Ужгорода облаштують два дзеркальні пункти рекреації
15.08.2017
Актуальна інформація про порядок перебування громадян у лісових насадженнях
16.08.2017
Показати всі

Лісова варта

Активізація суспільства, підписання Угоди про асоціацію з ЄС та інші недавні події відкрили в Україні нові і значні можливості для проведення реформ. Останні дуже потрібні, зокрема, у лісовому секторі, тому що незаконна вирубка лісу залишається серйозною проблемою і загрозою для цілісності лісів і економіки лісів країни. Разом із тим не всі знають, що не кожна рубка в лісі є незаконною.

Щоб сприяти вирішенню цих проблеми, WWF в Україні разом з партнерами з 2016 року реалізовує проект «Лісова Варта», який є продовженням проекту FLEG.

Для ефективної боротьби із нелегальним вирубуванням лісів України крім законодавчих змін та широкого інформування, потрібна активна участь громадськості для контролю за незаконними рубками на місцях.

Для всіх активістів, хто має бажання долучитися до проекту, фахівці у галузі лісового господарства проведуть короткотривалі групові тренінги з виїздом на місце. Окрім того, відібраних волонтерів ми запрошуватимемо на кількаденне навчанняв обласних центрах у межах Карпатського регіону.

Також ми пропонуємо тренінги для працівників правоохоронних органів (інспекторів Державної екологічної інспекції, патрульної поліції тощо) та журналістів з метою поліпшення ідентифікації різних видів лісопорушень під час рубок та перевезення заготовленої деревини.

Пілотний проект реалізується за фінансової підтримки Фінського Фонду Місцевого Співробітництва та Лісової служби США і охоплює всю територію Українських Карпат, а також Київської області (крім міських парків). Можливі виїзди у ліси на інших територіях України, насамперед в особливо цінні для збереження біорізноманіття (праліси, старовікові, ПЗФ й інші унікальні лісові екосистеми).

Ми запрошуємо всіх небайдужих взяти участь у проекті та встановити громадський контроль у наших лісах! Фахівці лісового господарства, екологи, туристи, громадські активісти, просто борці за справедливість – всі, хто хоче доєднатися до виявлення порушень під час вирубування лісу чи на інших етапах, заповніть, будь ласка, ​анкету учасника проекту, що дасть нам можливість організовувати спільні дії. Або самостійно користуйтеся розробленими тренінговими й іншими матеріалами проекту, вивчайте й застосовуйте їх на практиці.

Будуємо країну, в якій хочеться жити! Жити в гармонії з природою!

ПРО ПРОЕКТ

Проект розпочатий: червень 2016
Передбачувана дата закінчення: грудень 2018
Партнери:
– Всесвітній фонд природи WWF в Україні,
– Державне агентство лісових ресурсів України,
– Державна екологічна інспекція України,
– Асоціація «Кластер Деревообробки та Меблевого Виробництва»,
– Національний лісотехнічний університет України,
– Національне представництво FSC (Ради розпорядників лісів) в Україні.

 
	© WWF-DCP
© WWF-DCP

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ:


 • Брошура активіста “Вартовий у лісі”

  PDF 817 KB

МЕТА ТА ЦІЛІ ПРОЕКТУ

Підвищити ефективність управління в секторі лісового господарства та правоохоронних органів. Розробити систему громадського контролю за суттєвими лісопорушеннями (Лісова варта) та навчити громадських активістів визначати незаконні рубки. ​

Цілі проекту:

 • Створити систему громадського моніторингу за веденням лісового господарства в Україні;
 • Зміцнити потенціал активістів і місцевих громад для моніторингу змін у лісах і суттєвих лісопорушень;
 • Сприяти покращенню співпраці між різними правоохоронними органами у галузі правозастосування у лісовому господарстві, як у законодавчій так і в практичній площині з метою зменшення обсягів нелегально заготовленої деревини й інших лісопорушень;
 • Забезпечити доступ громадськості до інформаційних баз даних про порушення та інші аспекти галузі лісового господарства;
 • Сприяти зменшенню напруги між працівниками лісового господарства й громадськістю шляхом налагодження механізмів співпраці, а також вдосконалення законодавчо-врегульованого консультаційного процесу під час прийняття рішень у галузі лісового господарства, які впливатимуть на розвиток й функціонування громад;
 • Каталізувати грамотне висвітлення в ЗМІ питання незаконних рубок та інших видів лісових злочинів чи найкращих прикладів ведення лісового господарства.

КОНТАКТИ:

Дмитро Карабчук 
експерт лісових проектів WWF в Україні
dkarabchuk@wwf.panda.org

ПРЕЗЕНТАЦІЇ ТРЕНІНГУ


 • Загальні положення, лісокористування, лісопорушення

  PDF 3.91 MB


 • Типи перевірок

  PDF 749 KB


 • Контроль та перевірка

  PDF 2.31 MB


 • Громадський активіст і громадський інспектор у боротьбі за майбутнє лісів

  PDF 584 KB


 • Основні правопорушення у сфері лісового господарства

  PDF 587 KB

Комунікація з нами:

Для комунікації з нами і висвітлення виявлених вами лісопорушень використовуйте групу Лісової варти на Facebook.

Для передачі й перевірки задокументованої інформації про виявлені лісопорушення у Карпатському регіоні скористайтеся розділом «Повідомити про проблему» спеціально розробленого інформаційного ресурсу – ecomap.org. Ця карта стане в нагоді й для наших правоохоронних органів, які зможуть перевірити виявлені факти лісопорушень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *