Ліси ростуть і вгору, і в ширину!…Лісівники Закарпаття зібрали понад 10 тонн насіння

Христина Юшкевич зобов’язала природно-заповідні установи вжити додаткових заходів охорони червонокнижних тварин і рослин
20.01.2017
ЛІСІВНИКИ З ПОЧЕСТЯМИ ВІДПРАВИЛИ ВАНА КОСТІВА НА ЗАСЛУЖЕНИЙ ВІДПОЧИНОК
21.01.2017
Показати всі

Ліси ростуть і вгору, і в ширину!…Лісівники Закарпаття зібрали понад 10 тонн насіння

Новорічні свята ще не закінчились, а закарпатські лісівники вже думають про майбутнє озеленення.
 
Працівниками державних лісових господарств по всій Закарпатській області за 2016 рік, станом на 18 січня, зібрано понад 10 тонн насіння деревних і чагарникових порід, з них 570 кілограмів хвойних порід.
 
У підготовленому насіннєвому матеріалі найбільше насіння ялини та смереки, дуба звичайного, дуба черещатого та бука. Окрім основних лісоутворюючих порід, заготовили також насіння сосни, липи, кедру, каштану їстівного, клену та плодових дерев. Насіння лісових рослин необхідне для вирощування посадкового матеріалу в лісових розсадниках, для виконання щорічних лісовідновлювальних заходів.
 
Начальник Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства Валерій Мурга розповідає:
 
«Заготовлений обсяг насіння в повній мірі забезпечить господарства власним високоякісним садивним матеріалом навесні. Урожай нинішнього сезону дозволить частково сформувати запас насіння для посіву в лісових розсадниках наступного року і лишити про запас. Відсутня кількість належної частки насіння лісових рослин в одному з лісгоспів компенсується потрібною кількістю в сусідніх суб’єктах господарювання», – зазначає головний лісівник області.
 
Збір насіння – трудомістка праця. З 10 кілограмів шишок ялини лісівники отримують в середньому лише 100 грамів насіння. Все заготовлене насіння перевіряють в лісонасіннєвій лабораторії, яка розташована в Мукачеві. За результатами перевірки видається посвідчення про якість насіння.
 
Урожай же хвойних порід звозять насіннєсховище – є і таке. Тут своєї черги на подальшу обробку чекають не тільки ялиці, але і соснові породи дерев. Далі за технологією: для отримання насіння потрібно природу ввести в оману – змусити шишки розкритися, розпуститися, як квітка. Шишкосушарка імітує сонце. Температура 40 ° С – і менше, в залежності від породи дерева. А вже через добу, можна витрушувати насіння за допомогою барабана. Цінний посівний матеріал відправляється в спеціальне сховище. При температурі -2 ° С насіння надійно зберігаються до наступного врожаю. Перш ніж дерева пропишуться в лісі, за сіянцями лісівники доглядають в розсаднику. А далі сіянці переїжджають на постійне проживання у лісі.
 
Прес-служба Закарпатсього ОУЛМГ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.