На Ужгородщині росте плантація 112-річної дугласії
27.01.2020
Сучасний комплекс з вирощування посадкового матеріалу із закритою та відкритою кореневою системами вже згодом з’явиться на #Закарпатті
06.02.2020
Показати всі

Лише 10% площі лісів Ужгородщини відноситься до категорії експлуатаційних

Негативні процеси в лісових насадженнях України, за словами науковців, пов’язані зі зміною клімату – глобальним потеплінням й ослаблення внаслідок різкого коливання рівня грунтових вод. Як наслідок, дерева стають вразливішими до шкідників, а в підсумку спостерігається значне всихання насаджень.

Восени, у листяний період, лісівники Ужгородського держлісгоспу провели лісопатологічні обстеження.

Станом на 1 січня минулого року по ДП «Ужгородський лісгосп» рахувалось хвороб лісу – 2062,8 га.

Інженерами-лісопатологами Закарпатського ОЛПП Державного спеціалізованого лісозахисного підприємства «Львівлісозахист» та державною лісовою охороною підприємства у звітному році було виявлено 743,6 га осередків хвороб.

У звітному році заходами боротьби було ліквідовано 693,8 га осередків хвороб.

Станом на 1 січня минулого року в лісовому фонді ДП «Ужгородський лісгосп» було обліковано 424,4 га всихаючих насаджень, в т.ч.:

– 47,8 га – насаджень дуба;

– 376,6 га – насаджень бука, ясена та каштана їстивного;

Протягом 2019 року додатково виявлено 277,7 га всихаючих насаджень.

У всихаючих насадженнях заплановано та проведено вибіркові санрубки на площі 454,2 га всихаючих насаджень, що становить 64,7 %.

На площі 247,9 га заплановано провести вибіркові санітарні рубки у 2020 році. Опісля на тих ділянках, де проводилися рубки – буде проведено лісовідновлення, а на інших ділянках, де був посаджений молодий ліс, буде проведено догляд за деревами головних лісоутворюючих порід – дуба, бука, ясена шляхом вибирання дерев порід-бур’янів (осика, верба та ін.), що характеризуються швидким ростом, тому пригнічують дерева основних порід.

Загальна площа лісів підприємства становить 17201,4 га. Характерним є те, що тільки 10 відсотків цієї площі відноситься до категорії експлуатаційних лісів. На решті площі цього фонду рубки головного користування заборонені у зв’язку з віднесенням цих лісів до категорії захисних, рекреаційно-оздоровчих та лісів природоохоронного, наукового й історико-культурного призначення.

Негативні процеси в лісових насадженнях України, за словами науковців, пов’язані зі зміною клімату – глобальним потеплінням й ослаблення внаслідок різкого коливання рівня грунтових вод. Як наслідок, дерева стають вразливішими до шкідників, а в підсумку спостерігається значне всихання насаджень. Восени, у листяний період лісівники Ужгородського держлісгоспу провели лісопатологічні обстеження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.