На обліку – кожен кубометр: в Закарпатській області лісівники розповіли, як маркується деревина

На Закарпатті зростає попит на дрова (ВІДЕО)
27.09.2017
ДП «Ужгородське ЛГ» вирішили навчити маленьких ужгородців робити шпаківні та годівнички власноруч
02.10.2017
Показати всі

На обліку – кожен кубометр: в Закарпатській області лісівники розповіли, як маркується деревина

Чіп і ліс. В Ужгородському держлісгоспі лісівники розповіли, як відбувається маркування деревини – по якій можна простежити історію і пересування кожної колоди.
 
Директор Ужгородського держлісгоспу Василь Кий впевнений: маркування лісоматеріалів дозволяє строго контролювати кожен кубометр. Адже через бирку в режимі онлайн відслідковувати будь-яку заготівлю деревини, а також спостерігати за рухом лісопродукції від заготівлі до реалізації у споживача. Електронний облік – це система фіксації та оформлення супровідних документів при реалізації, переміщенні, заготівлі деревини.
 
“Процес маркування починається безпосередньо на місці заготівлі деревини, в лісі. Після того, як дерева зрізали, їх сортують за різновидами, розмірами та діаметром. Той же працівник, який відповідає за заготівлю, фіксує унікальний номер бирки, а також сорт, довжину, діаметр колоди, місце заготівлі в кишеньковий персональний комп’ютер (КПК). Потім ці дані передає в бухгалтерський та управлінський облік. Опісля бирку кріплять на колоду та роздруковують товарно-транспортну накладну на відвантажену деревину. Мітять деревину маркувальною биркою (спеціальний засіб, виготовлений зі стійкого пластику, з індивідуальним штрих-кодом, серією та номером, який кріплять на тонший кінець колоди). Бирку набивають спеціальним молотком, який закріплений за працівником державної лісової охорони. Маркування здійснюється прикріпленням маркувальних бирок до поверхні деревини одним ударом молотка. Спеціальна форма головки молотка передбачає швидке витягування бирки одним рухом з контейнера бирок. Протилежна сторона основної поверхні головки може бути гладкою або мати замовлений штамп для маркування фарбою. Після того, як бирку зафіксували в деревині, то її вже неможливо використати вдруге”, – розповів Василь Васильович.
 
Який ліс є краденим?!
Після офіційної заяви про маркування уся зрізана деревина, не помічена в такий спосіб, вважається краденою. Для ефективної боротьби з незаконною вирубкою лісу інформацію про марковану деревину можна перевірити на сайті з відкритим доступом (http://www.ukrforest.com/check) . Таким чином покупець, поліція чи просто небайдужі люди можуть підтвердити законність походження деревини або ж виявити лісових злодіїв.
 
Що робити у разі підозри що перевозиться незаконно зрубана деревина:
У випадку коли пошукова система інформуватиме, що номер бирки, якою промаркована лісопродукція не знайдено, то дана продукція потребує детальної перевірки на встановлення її походження. Схожу перевірку можна здійснити і за допомогою SMS повідомлення на номер 8668 (інструкція по відправці повідомлення на вже згадуваному сайті).
Повідомити на гарячу лінію Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства +38 (0312) 64-44-15 або гарячу лінію Державного агентства лісових ресурсів за телефоном +38 (044) 235 77 24.
Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.