На Закарпатті відбулися навчання по гасінню лісових пожеж із залученням авіації. (Джерело: www.zk.mns.gov.ua)

ТБ РАДА. КОСОВИЦЯ – 2015. УЖЛІС. (АВТОР – БОГДАН БАРБІЛ )
10.07.2015
На Закарпатті відбулися навчання по гасінню лісових пожеж із залученням авіації (Відео) (Управління ДСНС України у Закарпатській області)
11.07.2015
Показати всі

На Закарпатті відбулися навчання по гасінню лісових пожеж із залученням авіації. (Джерело: www.zk.mns.gov.ua)

Близько 80 чоловік особового складу, 8 одиниць техніки та гвинтокрил ДСНС України приборкували умовну пожежу, яка сталася в лісовому масиві в урочищі Дубки біля с. Кам’яниця Ужгородського району.

Окрім рятувальників у тактико-спеціальних навчаннях брали участь працівники лісового господарства, медики та правоохоронці. На даному заході були присутні: голова регіональної комісії з питань ТЕБ та НС Закарпатської облдержадміністрації Михайло Рівіс, представники відділу цивільного захисту облдержадміністрації, керівники усіх пожежно-рятувальних підрозділів області районних управлінь лісового та мисливського господарства, аби ознайомитися з роботою своїх колег, перейняти їх досвід роботи і в подальшому застосовувати його на практиці.

За тактичним задумом: через необережне поводження з вогнем загорівся лісовий масив. Першими на боротьбу з вогнем прибула добровільна пожежна команда Ужгородського держлісгоспу. Однак, через швидке розповсюдження полум’я, самостійно ліквідувати загорання не вдавалося. Було прийнято рішення залучити до гасіння вогню рятувальників Ужгородського державного пожежно-рятувального загону та гвинтокрил ДСНС України.

 

 

Умови проведення заходу були максимально наближеними до бойових. У ході тренувань керівництво декілька разів змінювало «ввідну» й таким чином спостерігало за роботою добровільних пожежних дружин Ужгородського держлісгоспу та пожежно-рятувальних підрозділів.

Як повідомив у своєму виступі голова регіональної комісії регіональної комісії з питань ТЕБ та НС Закарпатської ОДА Михайло Рівіс, в цілому залучені сили та засоби впоралися з поставленими завданнями. Допоки триватиме пожежонебезпечний період служби життєзабезпечення області повинні бути у стані підвищеної бойової готовності.

За словами начальника закарпатських рятувальників Роман Гудака, літо цього рокудуже спекотне, й нерідко по всій області спостерігається 4-й  високий, а місцями 5-й, надзвичайний клас пожежної небезпеки. У такий період ймовірність виникнення пожеж в екосистемах краю значно зростає. На сьогодні в краї вже зареєстровано 450 пожеж в екосистемах, 14 з яких – безпосередньо у лісових масивах. На щастя, всі пожежі були вчасно виявлені й погашені у короткі строки. Складність гасіння такихпожеж полягає у географічному, а саме гірському розташуванні лісових масивів, де техніка не завжди здатна доїхати до безпосереднього осередку пожежі. Цьому підтвердженням є і використання гвинтокрилу Мі-8, обладнаного водозливним пристроєм, за допомогою якого можна подавати речовини для гасіння вогню безпосередньо в осередок пожежі.

Разом з тим рятувальники та лісники покладають надію на свідомість  та обережність у поводженні з вогнем, а також д
отримання правил поведінки у лісових масивах мешканцями та гостями нашої області. Природу слід оберігати, й не завдавати їй непоправної шкоди, адже на відновлення лісового фонду потрібні десятиліття.

 

 

 

 Управління ДСНС України

у Закарпатській області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.