Нам важливий «фідбек»: закарпатські ліси чарують та заряджають особливою енергією, – словацькі колеги

Спогади формують рух: пропонуємо ще раз згадати наші акції із висадки дерев
07.10.2021
Іміджеву паркову зону створено. Ініціатива Президента України Володимира Зеленського «Зелена країна» на Закарпатті набирає обертів
13.10.2021
Показати всі

Нам важливий «фідбек»: закарпатські ліси чарують та заряджають особливою енергією, – словацькі колеги

Загадковий ліс, гостинність та відкритість.

Іван Костів, інженер охорони праці Ужгородського лісового господарства, менеджер проєкту у рамках транскордонного співробітництва зустрів делегацію лісівників із Словаччини.

Словацькі колеги разом із нашими працівниками лісового господарства державного підприємства «Ужгородське лісове господарство» оглянули буково-дубовий праліс «Тепла Ямка» на базі Кам’яницького лісництва.

За словами модератора заходу, інженера охорони праці Ужгородського лісгоспу Івана Костіва тут росте унікальний різновид дуба, а саме «дуб скельний».

Іван Костів розповів гостям, що лісівники заготовляють насіння, яке має високоякісні генетичні властивості. Вони є стійкими до змін клімату.

Закордонні колеги відвідали й червонокнижні рослини. Їх налічується близько 90 різновидів у Ужгородському лісгоспі.

«Це живі сторінки нашої історії. Ми піклуємося не тільки про безпеку та заліснення, а й про естетичну складову нашого лісового фонду. Адже саме такі локації популяризують та демонструють наш вклад у галузь лісового розвитку», – сказав Іван Костів.

Лісові масиви Закарпатської області за лісистістю та запасами деревини займають перше місце по Україні, а за площею лісового фонду входять до першої п’ятірки.

Коментуючи цей факт наші лісівники зізнаються, що у лісовому господарстві не працюють випадкові люди. Тут кожен працівник розуміє свій високий рівень відповідальності.

Ліси – це живий комплекс, який потребує ретельного підходу до найменшої деталі.

Обидві сторони обговорили елементи співпраці між країнами для розвитку лісової галузі, а саме у прикордонному регіоні України й Словаччини, обмінялися думками, розповіли про свій досвід, поділилися баченням в умовах, які викликані зміною клімату.

На завершення спільне фото та багато корисної інформації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.