Не рубай, а саджай! Робота Ужгородських лісівників очима дітей!

“Ліси для суспільства, ліси без бар’єрів” (ВІДЕО)
12.05.2017
Лісу – так! Сміттєзвалищам – ні! Лісівники закликають забирати сміття із собою (ВІДЕО)
12.05.2017
Показати всі

Не рубай, а саджай! Робота Ужгородських лісівників очима дітей!

Одвічна тема взаємовідносин між людиною і лісом знайшла відображення в творчих конкурсах на кращий дитячий малюнка і твір, оголошених Ужгородським лісовим господарством. Ідея конкурсів не нова; подібні конкурси проводяться за ініціативи лісгоспу серед школярів Ужгородського району щороку і є логічним завершенням всеукраїнської акції «Майбутнє лісу в твоїх руках». І з кожним роком в роботах учнів можна побачити багато нового в дитячому сприйнятті зв’язку між людьми і лісом.

Можливість проявити себе за допомогою олівців та пензликів мали учні початкових і старших класів. Лісівники відзначають, що цого року на конкурс подано набагато більше робіт, ніж минулого року і їх кількість перевалила за сотню. Варто відмітити, що серед дитячих літературних і художніх творів є такі, що змушують задуматися дорослих – як бути далі лісовим господарникам. Дитячі рупори з усіх районних шкіл повідомляли про те, що ліс, як на Закарпатті, так і по всьому світу, потребує нашої турботи, охорони від хижацької нелегальної вирубки, від ненажерливих комах-шкідників, від вогню, сміття та інших проблем. Слід задуматися, звідки у дітей таке гостре розуміння необхідності збереження лісових насаджень…

За результатами конкурсу комісією лісгоспу визнано переможцями конкурсу на кращий малюнок наступних учнів:

– Анна Герич, учениця 5-А класу Камяницької ЗОШ І-ІІІ ст.;

– Антоніна Югас, учениця 1 класу Анталовецької ЗОШ І-ІІІ ст.;

– Ростислав Семен, учень 4 класу Великолазівської ЗОШ І-ІІІ ст..

За словами директора Ужгородського лісгоспу Василя Кия, подібні конкурси змушують привернути увагу суспільства до проблем збереження лісу. «Практично всі лісові пожежі виникають з вини людини. Засміченість лісових масивів поширюється не без участі людини. Природу потрібно захищати, ліс – це наше життя. І дуже добре, що ці прості істини чудово розуміють діти. Головна мета даного конкурсу – виховання підростаючого покоління в дусі патріотизму і поваги до природи рідного краю» – сказав він.

Василь Кий також акцентував увагу на тому, що роботи конкурсантів будуть використані при підготовці соціальної реклами про збереження лісів (аншлагів, банерів і рекламних щитів). «Надалі планується використовувати кращі малюнки учасників конкурсу при виготовленні наочної агітації на лісогосподарську та природоохоронну тематику. Це дуже важливо, тому що дитячі роботи в більш простій формі, але в той же час щиро, по-дитячому розповідають про речі, які часом забувають дорослі. Як показує практика, така соціальна реклама швидше запам’ятовується, і як наслідок є ефективнішою », – зазначив Василь Васильович.

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.