Планування
15.04.2013
Список лісничих Кам’яницького лісництва
31.05.2013
Показати всі

ОХОРОНА ЛІСУ В ДП “УЖГОРОДСЬКИЙ ЛІСГОСП”

Охорона лісу

ДП «Ужгородське лісове господарство»

 

Усі  ліси в Україні є власністю держави. Охорону  і захист лісів покладено на спеціалізовані лісогосподарські підприємства у яких створені спеціалізовані лісогосподарські підрозділи, для ведення лісового господарства.

Площа лісового фонду державного підприємства «Ужгородське лісове господарство складає» складає 17,2 тис. га.   В структуру лісгоспу входять 4 лісництва які налічують 25 майстерських дільниць.  Основні показники з охорони  лісів:

В 2012 році при перевірці якості розробки лісосік виявлено 6 випадків порушень при проведенні рубок формування і оздоровлення  лісів,   які розробляються по договорах підряду з приватним підприємствами.   За порушення Санітарних правил в лісах України та інших порушень згідно постанов Кабінету Міністрів України № 665 та № 521, накладено майнових стягнень на суму 6657, 83 грн.  Вся сума підрядниками добровільно  сплачена до місцевих бюджетів сільських рад. На порушників накладені адміністративні стягнення у вигляді штрафу.

На підставі спільного   наказу  Державного комітету лісового господарства та міністерства внутрішніх справ України  створені бригади з числа працівників державної лісової охорони та правоохоронних органів з метою здійснення рейдових патрулювань по охороні державного лісового і мисливського фонду.

Вже в цьому році проведено 60 рейдів, якими виявлено 22 випадки порушень вимог лісового законодавства. Притягнуто до відповідальності 22 чоловік, накладено   штрафів на суму  731 гривень з них: порушення правил пожежної безпеки в лісах – 18 випадків , 1- засмічення лісів побутовими відходами, 3- порушення правил полювання.     В пожежонебезпечний період  прикладаємо багато  зусиль по недопущенню лісових пожеж. Розроблений типовий  мобілізаційно-оперативний  план ліквідації лісових пожеж, створено добровільно пожежну дружину, придбано спецмашину з відповідним  обладнанням  на випадок загорянь лісу.

 Видано спільний наказ Ужгородського районного управління ГУ МНС Ураїни в Закарпатській області та ДП «Ужгородський лісгосп» № 36\25  від 25 березня 2013 року «Про порядок взаємодії підрозділів відомчої пожежної охорони Держкомлісгоспу України і пожежно-рятувальних підрозділів МНС України під час гасіння лісових пожеж».Спільним наказом затверджено  «Інструкцію про порядок взаємодії підрозділів відомчої пожежної охорони Держкомлісгоспу України і пожежно-рятувальних підрозділів МНС України під час гасіння лісових пожеж».

      Проводяться  профілактичні роботи по недопущення лісових пожеж.   За 4 місяці  цього року очищено лісових насаджень від позалісосічної захаращеності на площі 110 га, влаштовано 1 км мінералізованих смуг,  проведено догляд за ними на 3 км.           Перекрито позапланових доріг у лісові масиви – 12 шт, виставлено наглядної агітації -14 шт.,  проведено виступів у засобах масової інформації – 14 разів.

      Завдяки  вище вказаним  зусиллям:  лісової охорони, пожежно – рятувальних підрозділів, сільським радам  та громадськості,  лісових пожеж  на території державноо лісового фонду  лісгоспу, за останні 10 років,  не було.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.