ХАРАКТЕРИСТИКА ЛІСОВОГО ФОНДУ
28.03.2013
КРАЩІ ДЕРЕВА ДП “УЖГОРОДСЬКЕ ЛГ”
02.04.2013
Показати всі

ПРИРОДНО-ІСТОРИЧНІ УМОВИ ПІДПРИЄМСТВА

ДП “Ужгородський лісгосп” – один з найстаріших у Закарпатті. Він був організований угорським урядом на початку XIX століття, для управління державними лісами. На території держлісгоспу працювало багато відомих угорських, а згодом чеських, словацьких та українських лісівників, які сприяли вирощуванню високопродуктивних лісових фітоценозів. Перша згадка про підприємство датується ще до 1918 року, як Ужгородська дирекція лісів при Австроугорській монархії.

  Розташоване у західній частині Закарпатської області (поштова адреса: Закарпатська обл., Ужгородський р-н, с. Кам`яниця, вул. Першотравнева, 42.), в передгірній зоні. За комплексним лісогосподарським районуванням Західного регіону України територія лісгоспу входить до району Вулканічних Карпат та міжгірних улоговин з буковими і дубово-буковими передгірними лісами та до району Закарпатської низовини з лісостеповими дубовими лісами. На заході лісгосп межує зі словацьким лісогосподарським підприємством у Собранцях, а на півдні з угорською лісовою дирекцією в Ніредьгазі. Це сприяє розвитку добросусідських відносин та взаємному збагаченню досвідом ведення лісового господарства.

Лісова площа ДП “Ужгородський лісгосп” становить 17,2 тис. га. в тому числі земель вкритих лісовою рослинністю – 17,0 тис га. Загальна лісистість в Ужгородському районі становить 25%. Ліси держлісгоспу розташовані у межах висот106 м(смт Чоп) 1025м (гора Кремінка ), у двох  лісорослиних районах – Притисянській низовині  та Вигорлат-Гутинських горах  вулканічного походження.

Територія лісгоспу поділена на 4 лісництва (рис. 1.1).

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.