РЕПОРТАЖ: Високопосадовці всіх рангів посадили сосну й на Закарпатті

Лідери Закарпаття взялися за сапки в ім’я збереження Карпат
10.04.2017
Гризуни не пройдуть. Лісівники Ужгородщини підготували захист для лісових розсадників
26.04.2017
Показати всі

РЕПОРТАЖ: Високопосадовці всіх рангів посадили сосну й на Закарпатті

У понеділок, 10 квітня, керівництво області і високопосадовці всіх рангів, а також представники правоохоронних органів і журналісти взяли участь в щорічній добровільної акції «Майбутнє лісу у твоїх руках». Цього разу вони зосередили зусилля на відновленні лісів в Ужгородському районі на кордоні зі Словацькою Республікою, які були пошкоджені в результаті буреломів 2015 року.
За традицією такі заходи починаються не тільки з інструктажу з техніки безпеки, а й з вивчення принципів посадки дерева, адже робота вимагає певної вправності.
До прикладу, сьогодні можновладці садили сосну. Це новорічна плантація, яка через роки радуватиме діточок. Щоб саджанець прижився і почав зростати, його необхідно посадити на певну глибину таким чином, щоб кореневище виявилося повністю в землі, а гілочки повинні бути на поверхні. Саджанець висотою в 40 сантиметрів вручну занурили в ямку глибиною 20-25 сантиметрів на відстані 1м Х 2м, а сіянців модрини – 2м Х 3м.
Сосен в Ужгородському лісі ще не було, сторіччями тут росли буки та граби. Про це свідчать могутні 80-річні дерева, які на щастя вітровал оминув. А тепер на ділянці в Кам’яницькому лісництві буде й сосна, яка дуже близька до сосни чорної австрійської. Дерево виростають заввишки 25-35 (50) метрів і 35-50 (120) сантиметрів в діаметрі стовбура.
Складно уявити, що буквально 30-40-сантиметрові саджанці перетворюються в такі високі дерева. Хтось із сьогоднішніх перевтілених чиновників із білими комірцями в «лісівників» бере участь у подібній акції вперше, а лісівники це роблять із маленького віку, коли долучаються до лав лісової варти ще у шкільному віці.
Найбільш активний і серйозний учасник заходу – начальник управління служби безпеки України в Закарпатській області Олег Воєводін. «Ми ще в школі їздили на посадку лісу. До сих пір згадую ці дні. Нещодавно навіть, до речі, проїжджав повз тих місць. Було приємно дивитися, як ростуть посаджені нами дерева”, – сказав він.
Його колега з озеленення Роман Стефанишин очолює управління Нацполіції в Закарпатській області. «Сюди приїхав із задоволенням. Не думав, що нас буде так багато, але це радує, що кожен внесе свій вклад задля екологічного балансу, – зазначив представник силової структури. – На власному прикладі хочу показати, що поліція вміє не тільки розкривати злочини, а й дбати про природу. Хоча зізнаюся, що після нашої роботи на природі просто відмінно! Тим більше коли робиш таку добру справу».
Акція об’єднала співробітників всіх структур Закарпаття різного віку: тут була і молодь, і аксакали виконавчої гілки влади. Серед них – Hennadii Moskal і Михайло Рівіс, Edvard Malyar, Вікторія Фролова, Олексій Петріченко, Сергій Рішко, Анна Солнечная, Метяна Міцьо, Renata Moish та інші.
«Зелена акція стала прекрасною традицією в нашому краї. Її треба підтримувати й розвивати», – переконаний головний лісівник Закарпаття Валерій Мурга. – «Лісівники раді, що у відновленні лісів беруть участь усе більше людей». Він також додає, що лісівники дуже серйозно займається екологічною проблематикою.
«Кам’яницьке лісництво – не тільки улюблене місце відпочинку ужгородців, це «легені» обласного центру. Разом ми їх відновлюємо, – зазначив директор Ужгородського лісового господарства Василь Кий. – Надіюся, що посадивши сьогодні разом дерева, ми розпочали гарну традицію. Без озеленення та постійного оновлення ліс не може існувати. На сьогоднішній день лісівники Ужгородського лісгоспу завершили акцію з озеленення, посадивши саджанців ялини, ялиці, бука, дуба, клена-явора та ясеня».
 

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.