РОСТИ, ШЕВЧЕНКОВА АЛЕЄ! (Газета “Вісті Ужгородщини”)

УВАГА! ПОЖЕЖОНЕБЕЗПЕЧНИЙ ПЕРІОД!
24.04.2014
Шевченківська алея в Ужгородському лісництві до 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка
29.04.2014
Показати всі

РОСТИ, ШЕВЧЕНКОВА АЛЕЄ! (Газета “Вісті Ужгородщини”)

РОСТИ, ШЕВЧЕНКОВА АЛЕЄ!


Учасників весняної акції – посадки дерев – було багато.

Саджанців було вдосталь, лопат – також

Доводилось вам лишатися з весною віч-на-віч? Не в приміському лісі, а там, де синіми від далечі верхівками він сходиться з небокраєм, де, здається, за кожним деревом на вас чекає несподіванка?.. А закарпатським поетам, письменникам, представникам інших  творчих професій пощастило: наприкінці минулого тижня їх зібрав директор Ужгородського лісгоспу Іван Костів в урочищі Деренівка, в дубово-буковому лісі місцевого лісництва. Справа в тім, що підписана торік угода про співпрацю лісівників та організації Спілки письменників краю  не лягла, як то кажуть, під сукно, а діє.

І цього разу митці, лісівники, гості – дипломати, науковці, чиновники заклали алею на честь 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка. Василь Густі, Надія Панчук, Ірина Гармасій, Дмитро Кешеля, Галина Малик, Олександр Гаврош, Сергій Федака та інші завзято взялися до роботи.

Акція подарувала її учасникам і приємну зустріч з словацькими колегами на чолі з генеральним консулом Словацької республіки в Ужгороді Янкою Буріановою. Садили туї, ялиці білі, бук червонолистий, гінго дволопатеве.

Хоча на небі клубочилися чорні хмари, рівнесенькі рядки деревцят ставали все довшими. Ось-ось очікувався дощ. Але він втримався, поки не засадили всю алею. А потім щедро полив саджанці. Словаки скульптор Юрій Бартош, науковці Марія Клаканова та Мартін Беняховський, поетеса Янка Боднарова дивувалися, як вдалося так вгадати погоду.

– Просто домовилися з небесною канцелярією, – віджартувався лісничий Михайло Куштан.

Тим часом Іван Костів запросив усіх під навіс. Неподалік яскраво палала ватра. Квітень торкнувся зеленим пензлем дерев, кущів. Ще тиждень-два і  передасть свій чарівний посох травню. Усі милувалися лісом, згадували різні легенди. Сергій Федака прочитав свого вірша, присвяченого Кобзарю. Один за одним виступали і гості, і господарі.

 Сільські голови Кам’яниці – Марія Коваль-Мазюта, Руських Комарівців – Віталій Білак, Великих Лазів – Лука Шпонтак раді, що теж взяли участь у цій приємній акції.

Михайло Мазюта, Марія Коваль-Мазюта та Іван Костів

…Вгорі – безодня неба. Яке ж воно велике, блакитне. У місті ми нерідко забуваємо про нього.

Поряд зі мною садили дерева поетеса Олена Пекар, авторка дев’ятьох збірок, український філолог лінгвістичної гімназії ім.Тараса Шевченка та поетеса Галина Малик. Її вірші вперше побачили світ у наших «Вістях Ужгородщини». Вона тоді була ще ученицею Середнянської школи, а наша газета називалася «Вогні комунізму». Вогні ці давно згасли, а Галина творча доля розквітла так, що нині поетеса відома на всю Україну.

…Потріскує ватра. Іван Костів розповідає про ліс, про людей, які його плекають з любов’ю до рідної землі. Словаки згадали потічок Гатчанин, який тече з їхніх лісів у ліси Ужгородщини, в урочище Дубки. А дощик продовжував поливати саджанці. Рости, Тарасова алеє, радуй  людей.

Марія Підгорна

http://www.vistiuz.com/ua/view.php?id=1585

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.