РОЗПОЧАВСЯ ПЕРІОД ЦВІТІННЯ ЛІРІОДЕНДРОНА ТЮЛЬПАНОВОГО-( Liriodendron tulipifera L.)

НАША ІСТОРІЯ: Татранська Косовиця – 2014
13.06.2022
УВАГА! ОГОЛОШЕННЯ КОНКУРСУ!
17.06.2022
Показати всі

РОЗПОЧАВСЯ ПЕРІОД ЦВІТІННЯ ЛІРІОДЕНДРОНА ТЮЛЬПАНОВОГО-( Liriodendron tulipifera L.)

 


На лісових стежках  Лісового- екологічного навчального центру ДП “Ужгородське лісове господарство” розпочалося цвітіння Ліріодендрона тюльпанового, в народі його називають Тюльпанове дерево ( Liriodendron tulipifera L.) – дерево першої величини, інтродуцент. Батьківщина  Північна Америка.
Це листопадне дерево висотою до 60 м, 3,5 м в діаметрі. Стовбур прямий зі світло-сірою, гладкою корою. Крона у молодих і середньовікових екземплярів широкопірамідальна, у старих овально-продовгувата або округло-шатроподібна діаметром до 15 м. Стовбур виключно прямий до самісінької верхівки з ясно-сірою гладенькою корою, з віком з’являються неглибокі поздовжні тріщини. Квітки тюльпаноподібні, слабо духмяні, до 6 см в діаметрі, чашолистики донизу відгинаються, зеленуваті або зеленувато-білі, пелюстки зеленувато-жовті, з помаранчевими плямами всередині (біля основи пелюсток).

Використовують у солітерних та групових посадках, де створює центральний акцент завдяки своїм розмірам і красі крони. Вишукано декоративний в алейних і рядових вуличних посадках. Особливо декоративний у період цвітіння – своїми екзотичними квітками і восени, коли листки набувають яскраво-золотавого забарвлення. В себе на батьківщині має не декоративне, а переважно промислове значення, оскільки його деревина легка, міцна і легко піддається обробці.

Запрошуємо всіх охочих побачити це диво. Прогулятись стежками навчально-пізнавального характеру, побути на свіжому повітрі та провести час з користю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.