Статистика: 71 рейд – п’ять випадків порушень лісового та природоохоронного господарства

«Тату я хочу сюди повернутися коли мені виповниться 18», – теза 8-річної Маші
31.10.2021
Лісорубні квитки за жовтень (файли – PDR)
01.11.2021
Показати всі

Статистика: 71 рейд – п’ять випадків порушень лісового та природоохоронного господарства

За інформацією Віталія Райніша, провідного спеціаліста по охороні лісу Ужгородського лісового господарства з початку року проведено понад 70 перевірок у результаті виявлено 5 випадків порушень лісового та природоохоронного господарства України.

Порушники  визнали свою провину і понесли матеріальну відповідальність за скоєне правопорушення у вигляді адміністративного штраф та відшкодування збитків нанесених в наслідок порушення. Сума штрафів становить 2052 грн, шкода заподіяна лісовому господарству в наслідок порушень становить – 7468 грн.

«Збереження лісу від самовільних рубок є одним з основних напрямків роботи лісової охорони ДП “Ужгородське лісовне господарство”. Для цього систематично на протязі всього року  проводяться рейди державною лісовою охороною підприємства. Метою проведення рейдів є запобігання та протидія порушенням лісового та природоохоронного законодавства України», – меседж Віталія Райніша.

Питання охорони лісу є найважливішим для працівників лісового господарства нашого підприємства. ДП «Ужгородське лісове господарство» повідомляє, що за порушення лівого та природоохоронного законодавства України передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність, зокрема

Статті Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачають:

Стаття 65. Незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка, сума штрафів становить від 510 грн. до 1020 грн.

Стаття 73. Засмічення лісів відходами, сума штрафів становить від 425 грн. до 850 грн.

Стаття 77. Порушення вимог пожежної безпеки в лісах, сума штрафів становить від 1530 грн. до 4590 грн.

Стаття 85. Порушення правил використання об’єктів тваринного світу, сума штрафів становить від 102 грн. до 1020 грн.

Статті Кримінального кодексу України:

Стаття 246. Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу карається штрафом від 17000 грн. до  59500 грн. або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Стаття 248. Незаконне полювання караються штрафом від 17000 грн. до 34000 грн. або громадськими роботами на строк від ста шістдесяти до двохсот сорока годин, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.