Світ побачила книга «Природні скарби Ужгородського лісгоспу»

Лісові розсадники Ужгородщини нараховують понад 45 порід дерев та чагарників
30.09.2019
Від гідного минулого до щасливого майбутнього
25.10.2019
Показати всі

Світ побачила книга «Природні скарби Ужгородського лісгоспу»

Ліс – звичне і буденне чудо. Постачальник деревини і кисню, місце проживання безлічі живих організмів, батьківщина казок і легенд, він здається таким знайомим і зрозумілим.

Однак чи багато нам відомо про самі дерева та природні скарби Ужгородщини? Нещодавно світ побачило видання про ліси Ужгородщини, про широкоплановий, пізнавально-навчальний комплекс експонатів та колекцій живої та неживої природи, об’єктів лісівничої діяльності як сьогодення, так і історичного минулого, а також духовного спрямування, які компактно розміщені на території адмінбудівлі ДП «Ужгородський лісгосп» в селі Кам’яниця Ужгородського району.

Багатолітній досвід роботи в лісовому господарстві дозволив автору (Василю Лиситчуку) зібрати і закласти цікаві колекції рослин, гірських порід і мінералів, облаштувати оригінальний музей лісу під відкритим небом, навчально-пізнавальні стежки.

Тут, серед квітучих екзотичних чагарників і ліан, рідкісних червонокнижних рослин, завжди людно й гамірно. Багато учнівської молоді, студентів, біологів, працівників лісового господарства і просто любителів природи з різних регіонів України, ближнього і далекого зарубіжжя.
У книзі наведено детальний опис колекції індикаторів типів лісорослинних умов Закарпаття (16 видів), колекції «Живі сторінки Червоної книги» (81 вид), арборетуму – 283 види і форми інтродуцентів чагарникових порід та ліан.

Автор цікаво розповідає про походження колекційних експонатів, історії їх придбання, вирощування, адаптації до місцевих умов. Поряд з вживанням спеціальних наукових термінів, використані історичні матеріали, легенди, міфи, оповіді, народний фольклор. А директор держлісгоспу Василь Кий сам засукавши рукава часто приймає участь в облагородженні експонатів, про які йде мова у виданні.
Експонати музею лісу дозволяють зробити екскурс у історичне минуле лісової галузі. В той самий час, піднімаються питання, які актуальні для сьогодення – це охорона природи, природозберігаючі технології, збереження і примноження рослинного різноманіття. Все це чітко роблять працівники Ужгородського лісгоспу під керівництвом Василя Васильовича. Кожен працівник знає план роботи і чітко дотримується його виконання.
Автор доступно для широкого загалу, на простих прикладах буденного життя, розкриває таємницю карпатського лісу, його безцінні скарби і життєдайні властивості. В розповіді про кожну трав’янисту рослину, кущик, ліану чи деревце відчувається любов, турбота і тривога за майбутнє на нашій планеті Земля.
Значну увагу приділено співпраці Ужгородського лісгоспу з учнівською молоддю, роботі шкільного лісництва, профорієнтації, патріотичному вихованню. До речі, варто зазначити, що велику увагу приділяють лісівники Ужгородщини саме молодому поколінню. І колектив сам молодий і наставник і керівник шкільного лісництва Олексій Кузнєцов, вкладають душу у молодь, яка згодом прийде на роботу в ДП «Ужгородське ЛГ».
Це книга для тих, для кого дуже є важливими слова – «Поведінка людини в природі – дзеркало її душі».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.