Святкували лісівники (Газета “Вісті Ужгородщини” №34 від 20 серпня 2013 року)

Інформація про розміщення статей “День працівника лісу” (Ужліс)
16.09.2013
СЕМІНАР-НАВЧАННЯ
23.09.2013
Показати всі

Святкували лісівники (Газета “Вісті Ужгородщини” №34 від 20 серпня 2013 року)

Святкували лісівники

Почесні гості свята

Працівники ДП «Ужгородський лісгосп» вміють працювати  так, що до них за досвідом їдуть не лише із інших районів краю, а й з інших країн. Вміють і відпочивати. Мають велике коло  друзів – щирих шанувальників природи. Отож, коли відзначали своє професійне свято, було багато гостей. Серед них: голова РДА Віктор Ледіда, Генеральний консул Словаччини в Ужгороді Янка Бур’янова, начальник райвідділу внутрішніх справ Роман Стефанишин, начальник головного управління Держземагентства в Закарпатській області Олександр Антал, директори Кам’яницького кар’єроуправління та місцевої школи Ярослав Кенійз і Михайло Мазюта, інші поважні особи. Усі вони щиро привітали лісівників з професійним святом, відзначили їх трудові здобутки, побажали всіх життєвих гараздів.

Звичайно, головними на святі були господарі – лісівники. Директор ДП «Ужгородський лісгосп» Іван Костів тепло привітав усіх зі святом, коротко розповів про життя-буття працівників лісу. Голова РДА Віктор Ледіда виконав приємну місію – вручив грамоти райдержадміністрації майстрам лісу Віталію Ковальчуку та Івану Лоскію. Грамоти обласного управління лісового і мисливського господарства отримали майстри лісу Олександр Келемен та Олександр Паллай. Подяк лісгоспу були удостоєні лісничий Кам’яницького лісництва Георгій Вербовський та директор місцевої школи Михайло Мазюта.

Не забули у лісгоспі про своїх ветеранів. Схвильованими були виступи  Леоніда Грищенка, колишнього директора  підприємства, який двадцять чотири роки займав цю посаду, та Михайла Свиди – колишнього лісничого Анталовецького лісництва. Вони вдячні керівництву лісгоспу, що про них не забувають. Гість зі Словаччини, лісовий інженер Йосип Гринко схвально відгукнувся по те, як господарюють в Ужгородському лісгоспі, визнав, що тут є чому повчитися.

Серед досвідчених лісівників сиділи і юні – члени шкільного лісництва, яке відоме на всю Україну, бо не раз виходило переможцем у різних всеукраїнських змаганнях.  Учні порадували всіх на святі цікавим, змістовним концертом. Приємно вразив усіх своїм прекрасним голосом соліст Микола Ердик, без якого не обходиться жодний сільський захід. Хлопець вже став студентом музичного училища, відділу вокалу. Після його закінчення Микола вирішив поступати у Львівську консерваторію. Нема сумніву в тому, що хлопця чекає велике оперне майбутнє. До речі, юнак – учень відомого в районі музиканта, керівника  декількох художніх ансамблів Віктора Колодія. Гості із задоволенням послухали виступи юних. Навколишня чарівна природа, чисте повітря, тепла родинна атмосфера посприяли їхньому гарному відпочинку. Відпочили і самі лісівники, за що щиро вдячні директору лісгоспу Івану Костіву.

А до цього гості ознайомилися з новою навчально-пізнавальною стежкою «Гірські породи та мінерали Карпат», а також оглянули новозбудований фонтан біля адмінбудівлі лісгоспу (витримана форма  фонтану, який спорудив лісівник Карл Вагнер біля Невицького замку). Запущено водопровід із урочища «Сирий потік» для поливу лісового розсадника та для поступлення води у фонтан понад 1,5 км самотоком. Також була проведена екскурсія по навчально-пізнавальним стежкам «Сторінками Червоної книги» (51 вид рослин занесених до Червоної книги України), «Індикатори типів лісу» (16 видів індикаторів типів лісу) та арборетум в Кам’яницькому лісництві (175 видів деревних та чагарникових порід).

У п’ятницю ж, 13 вересня, лісівників вітали в обласній держадміністрації. З теплими, щирими словами до них звернулись заступник голови Державного комітету лісового господарства України Олексій Пристая, заступник голови – керівник апарату ОДА Антон Громовий, перший заступник голови обласної ради Володимир Закурений.

Грамоту вручає Віктор Ледіда

 Микола Ердик та Віктор Колодій

Марія Підгорна

http://www.vistiuz.com/ua/view.php?id=1156

 

Вісті Ужгородщини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.