Туризм у лісових масивах стає дедалі популярнішим на Закарпатті

Лісівники Ужгородщини зайняли призове місце у «Татранській косьбі – 2017»
06.07.2017
Держлісагентство: За перше півріччя 2017 року відновлено 44,5 тис. га лісу
11.07.2017
Показати всі

Туризм у лісових масивах стає дедалі популярнішим на Закарпатті

Туризм і рекреація – галузі, які в нашому краї сам Бог велів розвивати, бо ж гріх не скористатися таким природним потенціалом. Що в цьому напрямі роблять наші лісівники – розповідає начальник Закарпатське ОУЛМГ Валерій Мурга (на фото).
 
«Нині все більш популярним на теренах краю стає зелений туризм. Ще півстоліття тому цей вид відпочинку набув поширення в Європі, й тільки порівняно недавно, на початку 2000-х, нарешті почав розвиватися й у нас. Головною його перевагою є те, що він дарує можливість побачити красу Закарпаття, його культуру, багату флору й фауну. І з кожним роком наша влада розвиває зелений туризм, а міські жителі все частіше їдуть відпочивати подалі від мегаполісів і метушні та приїжджають до нас.
 
Клімат, культура, природа й різноманіття ресурсів робить зелений туризм на Закарпатті улюбленим видом відпочинку не тільки серед населення України, а й для іноземців. У області можна зустріти гостей із Польщі, Німеччини, Словаччини, Італії та навіть Японії. Ми, лісівники, також ідемо в ногу з часом, намагаємося розвиватися й шукаємо альтернативні види заробітку. Ось у нас у руках є так званий «карт-бланш» – ліси, полонини, луки, екологічні стежки, грибні та ягідні місцини, які знають тільки лісівники. Й ми почали розвивати туристичну програму, основою якої стала розбудова лісових доріг, рекреаційних зон відпочинку, облаштованих мангалами, гойдалками, з промаркованими туристичними шляхами та гастрономічними осередками. Певен, Закарпаття – це дуже колоритний край. У нас великий потенціал для розвитку локального зеленого туризму. А лісівники люблять свою роботу і вміють організувати відпочинок на вищому рівні.
 
Туристи можуть зупинитися і в кемпінгу, і в мисливському будиночку
 
Проте наша головна зброя, якою мусимо володіти, йдучи до поставленої мети, – співпраця зі ЗМІ, адже, як відомо, хто володіє інформацією, той володіє світом. Треба презентувати себе, красу свого краю, автентичні родзинки – слід створювати умови для того, щоб залучити туристів і вплинути на їхнє бажання приїхати ще раз або прорекламувати, порадити близьким відпочивати саме в нас. Адже не секрет, що найкращий піар – це так зване «сарафанне радіо».
 
Хочу також поділитися планами на майбутнє. По всіх лісових господарствах планується встановити понад 100 рекреаційних зон відпочинку для туристів. У кожному лісгоспі, лісництві будуть місця, де люди вільно можуть розміститися в зеленій зоні й запекти картоплю та шашлик або просто відпочити з дороги», – підсумував Валерій Мурга.
Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *