У КАМ’ЯНИЦІ ОСВЯТИЛИ ПЕРШУ В УКРАЇНІ КАПЛИЦЮ СВЯТОГО ГУБЕРТА (Газета Новини Закарпаття №№ 145-146 (4462-4463) від 26 грудня 2015 року)

На Закарпатті вперше в Україні звели та освятили каплицю Святому Губерту (ВІДЕО) (www.zakarpattya.net.ua/)
26.12.2015
Освячення каплички Святого Губерта
29.12.2015
Показати всі

У КАМ’ЯНИЦІ ОСВЯТИЛИ ПЕРШУ В УКРАЇНІ КАПЛИЦЮ СВЯТОГО ГУБЕРТА (Газета Новини Закарпаття №№ 145-146 (4462-4463) від 26 грудня 2015 року)

У КАМ’ЯНИЦІ ОСВЯТИЛИ ПЕРШУ В УКРАЇНІ КАПЛИЦЮ СВЯТОГО ГУБЕРТА

14 ГРУДНЯ УЖГОРОДСЬКОМУ ДЕРЖЛІСГОСПУ ВИПОВНИЛОСЬ 70 РОКІВ

У рамках відзначення цієї події минулого понеділка у селі Кам’яниця Ужгородського району єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії Мілан Шашік освятив першу в Україні каплицю святого Губерта, який є покровителем лісівників і мисливців. На її освячення прибув також  владика Мілан Хаутур, єпарх Кошицький (Словаччина).

Пам’ятка збудована за активного сприяння уждержлісгоспівців та мукачівських меблевиків. У селі пам’ятають, що ще за радянських часів в одного лісничого був син Губерт – тож ім’я жителям не нове. Внук Губерта зробив капличці свій подарунок.

Як зізнався в інтерв’ю директор державного підприємства «Ужлісгосп», заслужений працівник сільського господарства України Іван Костів, до цього його спонукали поїздки до сусідів, які запрошували в подібні каплиці на служби Божі. Зрештою, з Божою поміччю спорудили капличку в себе. Вона розташована напроти інформаційного стенду, що розповідає про імператрицю Австро-Угорщини Марію-Терезію, яка свого часу підписала лісовий указ. Положення його актуальні й сьогодні. Одне із них гласить: хто має вільне місце коло свого обійстя – повинен посадити до 20 дерев біля власного господарства. Держлісгоспівці щороку надають до чотирьох тисяч саджанців і сіянців тим, хто хоче вирощувати дерева і кущі.

 

♦ Іван КОСТІВ зі своїми колегами з Угорщини, Словаччини та Польщі.

Цього ж дня у держлісгоспі багато і цікаво говорили про історію лісового господарства, його сьогодення і перспективи. Зокрема у засіданні круглого столу взяли участь і колеги з сусідніх держав, з якими підтримує дружні зв’язки і тісно співпрацює колектив ДП «Ужлісгосп», — директор Собранського лісгоспу Петер Пшак, головний інженер Татранського національного парку Павел Фабіян (Словаччина), лісничий Татранського національного парку Тадеуш Фігура (Польща), колишній генеральний директор регіональної лісової дирекції Габор Ковач ( Угорщина).

Уляна ДЕМЧУК.
Фото Олексія Попова.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.