У лісах – пожежонебезпечний період (Газета “Вісті Ужгородщини” від 11.04.2015 року)

На Ужгородщині радилися з приводу партизанських загонів (ФОТО)
16.04.2015
Навчально-пізнавальна стежка “Дорога Світла” (ДП “Ужгородське лісове господарство”)
22.04.2015
Показати всі

У лісах – пожежонебезпечний період (Газета “Вісті Ужгородщини” від 11.04.2015 року)

У лісах – пожежонебезпечний період

З моменту сходження снігового покриву до настання стійкої вологої осінньої погоди в лісах настає пожежонебезпечний період.

Державний контроль за виконанням правил пожежної безпеки в лісі покладається на лісову охорону. Державне підприємство «Ужгородське лісове господарство» доводить до відома  населення та організацій основні протипожежні вимоги на території лісового фонду

Протягом пожежонебезпечного періоду забороня- ється:

• Розведення багать у лісі.

• Заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для  лісогосподарської мети.

• Палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, крім спеціально обладнаних місць.

• Використовувати на полюванні пижі, виготовлені з горючих або здатних тліти матеріалів.

Підприємствам, установам, організаціям (незалежно від виду їх діяльності, форм власності) та громадянам  забороняється:

• Розміщувати ближче, ніж за 100 м від хвойного лісу,  50 м  – мішаного, 20 м – листяного склади паливно-мастильних та інших   горючих матеріалів, автозаправні станції та вогненебезпечні виробництва , смітники, житлові і виробничі приміщення. У випадку існуючого ближчого за  від-станню розміщення названих  об’єктів від стіни лісу здійснювати додаткове протипожежне  облаштування цих об’єктів.

• Випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лі-сового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу (у тому числі проводити сільсь-когосподарські пали).

• Залишати під час будівництва доріг, газопроводів, нафтопроводів, мереж електропередачі, зв’язку, радіофікації, інших комунікацій та об’єктів деревні залишки і горючі матеріали.

• Звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.

За порушення правил пожежної безпеки в лісі лісовою охороною накладаються адміністративні стягнення у вигляді штрафу.

Ст. 77 Адміністративного кодексу України. Порушення вимог пожежної безпеки в лісах – тягне накладання штрафу на громадян від 1 до 3 (від 17 до 51 грн.) неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб від 3 до 10 (від 51 до 170 грн.).

Ст. 77-1. Самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків без дозволу органів державного контролю у галузі навколишнього природнього середовища, тягнуть за собою накладання штрафу на громадян від 5 до 10 (85-170 грн) неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб від 50 до 70 (850-1190грн) неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Бережімо зеленого друга!

ПОЖЕЖА

Іван КОСТІВ,

директор державного підприємства «Ужгородське лісове господарство»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *