УВАГА! ОГОЛОШЕННЯ КОНКУРСУ!
09.03.2022
УВАГА! ОГОЛОШЕННЯ КОНКУРСУ!
16.03.2022
Показати всі

УВАГА! ПОЖЕЖОНЕБЕЗПЕЧНИЙ ПЕРІОД!

Із початком весни пожежі, пов’язані з випалюванням сухої трави, інших рослинних рештків стають справжнім лихом.

З початку березня 2022 року в екосистемах Ужгородського району вже виникло десятки випадків загорянь через спалювання сухої рослинності.

При пожежі знищуються всі корисні мікроорганізми, які знаходяться в поверхневому шарі грунту (5-10 см) і сприяють утворенню гумусу, є загроза переходу вогню у лісові насадження. Тому спалюючи траву, стерню, солому і т.д.  на полях, ви тим самим знищуєте родючий шар грунту! Спалювати на сільгоспугіддях траву категорично забороняється! Крім того, при пожежі в лісах знищуються пташині гнізда та міцелій (грибниця) грибів.

Враховуючи це, Державне підприємство «Ужгородське лісове господарство» звертається до всіх жителів міста Ужгорода та Ужгородського району:

–         Не проводьте спалювання сухої трави на полях;

–         Будьте вкрай обережні у поводженні з відкритим вогнем;

–         Не залишайте без нагляду розпалене багаття;

–         Не розпалюйте багаття біля будинків та садиб;

–         Забезпечуйте себе первинними засобами пожежогасіння!

Нагадуємо, що відповідно до статті 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення адміністративного штрафу на громадян від 1530 до 4590 грн., на посадових осіб – від 4590 до 15300 грн. Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 4590 до 15300 грн. і на посадових осіб від 10710 до 30600 грн., а також зобов’язання відшкодування збитків, заподіяних лісовому господарству.

Крім того, самовільне Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах

тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 3060 до 6120 грн. і на посадових осіб – від 15300 до  21420 грн.

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, –

тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 6120 до 12240 грн. і на посадових осіб – від 21420 до 30600 грн.

 

Основні заходи пожежної безпеки нескладні і не вимагають великих матеріальних витрат, але їх своєчасне й ретельне виконання дозволить надійно перекрити шлях вогню.

 

Пам’ятайте, що простіше запобігти пожежі, ніж її погасити!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.