Ужліс- призер Татранського косіння 2014

Шкільне лісництво Ужгородського лісгоспу на VIII Всеукраїнському зльоті учнівських лісництв
01.07.2014
ВІТАЄМО! 11 липня свій 65-й День народження відзначає провідний інженер по охороні лісу ДП “Ужгородське ЛГ” Петро Лазар
11.07.2014
Показати всі

Ужліс- призер Татранського косіння 2014

Ужліс- призер Татранського косіння 2014

На запрошення Татранського національного парку (директор Петер Лішка), з нагоди організації лісового заходу «Татранська косьба – 2014» (10 річниця) та «Шпіца гуляш 2014» (6 річниця), який проводився на території Татранської Яворіни (Словаччина) 27 червня 2014 року, прибули лісівники Ужгородщини.

DSC00008В ДП «Ужгородське ЛГ» із працівників лісової охорони було підібрано команду у кількості 5-ти чоловік, яка і виїхала для участі у цьому суспільно-лісовому заході. Капітан команди ужгородського держлісгоспу забезпечив підготовку та представлення команди в міжнародних змаганнях. В цьому заході, яке проходить під кураторством Міністерства народного господарства та розвитку села Словацької Республіки під назвою «Охорона екосистеми лук», команда Ужгородського лісгоспу приймала участь не вперше. Місцем проведення змагань обрана долина, яка з усіх сторін оточена високими горами в районі Бєловодська . Предметом цієї акції були змагання з косіння ручною косою (беруть участь 2 члени команди) та змагання по приготуванні шпіца гуляшу (бограчу) (беруть участь 2 члени команди). Приймало участь у змаганнях 21 команда із Словаччини, Польщі, України.

Після урочистого відкриття змагань першою дисципліною було парне косіння: двом членам команди потрібно було прокосити  ділянку довжиною 50 м, шириною 3 м. Бали нараховувались за швидкість косіння, ширину смуги, якість косіння. У даній дисципліні команда лісгоспу у складі майстрів лісу Лоского Івана та Келемена Олександра  завоювала 8-ме командне місце. Після завершення цієї дисципліни із 42 учасників косіння було відібрано десять найкращих . Від команди лісгоспу в десятку найшвидших було відібрано Лоского Івана, який у змаганні завоював п’яте місце.

DSC00024Одночасно із змаганням «Татранське косіння 2014» проходило змагання по приготуванню гуляша (бограча) в котлі на відкритому вогні. У цій дисципліні оцінювалась гігієна одягу, робочого місця, хід приготування, фантазія, оригінальність, якість, смакові властивості та естетичність. Потрібно було зварити з власних продуктів мінімально 10 порцій бограча. Оцінку проводило незалежне журі із професійних поварів. Команда лісгоспу у складі інженера Синички Василя та лісничого Глаголича Юрія успішно справилася із даним завданням і за результатами журі було присуджено «делікатесно-золотий рівень» і четверте місце серед усіх учасників.

Проведенню змагань у прекрасній долині серед крутих гір з плямами білого снігу сприяла сонячна погода, гарний настрій усіх учасників від спілкування та нових знайомств.

Після підведення підсумків змагань, вручення дипломів і призів, відбулось офіційне закриття лісового заходу «Татранське косіння 2014» і «Шпіца гуляш 2014».

Попрощавшись із новими та старими друзями, команда лісгоспу покидала цей чудовий край із надією, що у 2015 році будемо знову запрошені на Татранське косіння.

 

Прес-служба лісгоспу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *