Відповідь представництва FSC на публікацію Інтернет-видання “Голос Карпат”

Привітання директора Ужгородського держлісгоспу Василя Кия з Днем незалежності України!
24.08.2017
За зрубані дерева можна сісти у в’язницю, – попереджають лісівники Ужгородщини!
31.08.2017
Показати всі

Відповідь представництва FSC на публікацію Інтернет-видання “Голос Карпат”

У зв’язку із появою публікацій та коментарів щодо порушень національного законодавства в сертифікованих лісових господарствах Закарпаття, зокрема, статті Олени Мудрої в інтернет-виданні “Голос Карпат” Національне представництво #FSC в Україні (FSC Україна) висловлює свою позицію.

Станом на 28 серпня 2017 року площа сертифікованих лісів Закарпаття охоплена 15 сертифікатами та складає 468,2 тис. га. В зв’язку з переходом від групової до індивідуальної сертифікації, коли кожне з підприємств бере на себе відповідальність дотримуватися вимог міжнародного стандарту FSC, сертифікована площа лісів зменшилася на 5%.

Слід наголосити, що невід’ємною складовою міжнародного стандарту є національне лісове законодавство, яке має дотримуватися усіма сертифікованими підприємствами. Частина вимог стандарту перевищує національні вимоги та потребує докладання додаткових зусиль зі сторони працівників лісового господарства. Наданий коментар природоохоронного експерта, юриста Анатолія Павелка щодо процедур видачі чи відкликання сертифікату є некоректним і таким, що вводить в оману читача. Відповідно, вважаємо за потрібне надати короткий виклад процедур лісової сертифікації за схемою FSC:

  • оцінка відповідності (сертифікація) здійснюється аудиторами акредитованих органів сертифікації, які є незалежними від FSC компаніями. Лише орган сертифікації приймає рішення про видачу сертифікату або ж його відкликання на підставі виявлених невідповідностей;
  • зауваження щодо ведення лісового господарства можуть бути висловлені будь-якою зацікавленою стороною (юридичні чи фізичні особи, місцеві громади). Окрім цього, вони можуть бути залучені до проведення аудиту підприємств у ролі спостерігача;
  • оцінка роботи органу сертифікації здійснюється акредитаційним органом – Міжнародним акредитаційним центром;
  • FSC Україна офіційно представляє міжнародну неурядову некомерційну організацію в країні, організовує розробку FSC національного стандарту системи ведення лісового господарства, формує багатосторонній діалог задля обговорення та вирішення питань, пов’язаних із виконанням вимог міжнародного стандарту підприємствами лісового господарства.

Таким чином, фізична або юридична особа, яка має зауваження до ведення лісового господарства в сертифікованих підприємствах звертається до аудиторів компанії СЖС Україна, зокрема, Тетяни Данчук-Дворецької (Tetyana.Danchuk@sgs.com). Орган сертифікації залежно від оцінки істотності та систематичності виявлених невідповідностей здійснює припис про їх усунення протягом певного часу з призупиненням чи не призупиненням дії сертифікату. За умови незадоволеності результатом розгляду, зацікавлена сторона має право оскаржувати рішення, керуючись відповідною процедурою органу сертифікації. Окрім цього можуть оскаржуватися дії органу сертифікації перед контролюючим органом – Міжнародним акредитаційним центром (або ж у т.ч. надсилатися інформація про ймовірні порушення діяльності лісового господарства, аудиторів чи органу сертифікації). Детальніше про можливості участі зацікавлених сторін у лісовій сертифікації можна ознайомитися за цим посиланням.

Завдяки чіткому розподілу повноважень з дотриманням принципів неупередженості, об’єктивності та врахування інтересів усіх зацікавлених сторін FSC здобула визнання WWF як найбільш суворої та комплексної схеми лісової сертифікації . Нерозуміння окремими експертами механізму функціонування схем сертифікації не повинно призводити до його підміни стереотипами правозастосування в Україні.

Гарантія якості та забезпечення довіри до сертифікації є основоположними принципами розвитку та функціонування міжнародної схеми лісової сертифікації FSC в усьому світі. Зважаючи на викладене вище, зі своєї сторони вважаємо за доцільне провести нараду з питань виконання рішень Меморандуму про взаєморозуміння та співробітництво з питань лісової сертифікації між Закарпатським обласним управлінням лісового та мисливського господарства, Національним представництвом FSC в Україні, Дунайсько-Карпатською програмою WWF, екологічними НГО та соціально і екологічно відповідальними деревообробними та лісозаготівельними підприємствами Закарпаття підписаний 15 червня 2016 року на базі Закарпатського ОУЛМГ за участю усіх підписантів, директорів лісогосподарських підприємств, аудиторів компанії СЖС України, зацікавлених сторін, зокрема, автора публікації та дописувача.

За додатковою інформацією з зауваженнями та пропозиціями можете звертатися до Павла Кравця p.kravets@ua.fsc.org

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *